Gotye a Kimbra majú najpredávanejších singel roka v Británii

Category: Novinky Comments: No comments

p1micnnq6qgfy2zcacbd.jpgGotyeho pieseň Somebody That I Used To Know, v ktorej hosťuje speváčka Kimbra, sa vo Veľkej Británii stala najpredávanejším singlom roka 2012. Podľa Official Charts Company sa zo skladby, ktorá sa v prvej polovici roka stala celosvetovým hitom, doteraz v krajine predalo 1,28 milióna kópií.

Po Somebody That I Used To Know nasleduje Kanaďanka Carly Rae Jepsen a pieseň Call Me Maybe. Na tretiu priečku sa dostala indie-popová kapela fun. s Janelle Monáe a piesňou We Are Young. Spolupráca Davida Guettu so Siou v podobe skladby Titanium obsadila štvrté miesto a do prvej päťky sa prebojovala aj Nicki Minaj so Starships.

Official Charts Company však nevylučuje možnosť, že v rebríčku ešte nastanú zmeny, keďže v decembri sú predaje nahrávok často rekordné. Minulý rok bola vo Veľkej Británii najlepšie predávaným singlom pieseň Someone Like You od Adele.

Najpredávanejšie single roka 2012 vo Veľkej Británii:

1. Gotye ft. Kimbra – Somebody That I Used To Know
2. Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe
3. fun. ft. Janelle Monáe – We Are Young
4. David Guetta ft. Sia – Titanium
5. Nicki Minaj – Starships
6. Jessie J – Domino
7. Maroon 5 ft. Wiz Khalifa – Payphone
8. Flo Rida ft. Sia – Wild Ones
9. Psy – Gangnam Style
10. Emeli Sandé – Next to Me

Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

Leave a reply

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>